קלפי הטארוט מורכבים ממערכת של 78 קלפים המשמשים להגדת עתידות ולייעוץ אישי.
מתי נוצרו קלפים?
אף אחד לא יודע בדיוק מתי האדם המציא את הקלפים ואת משחקי הקלפים, כפי שאנו מכירים אותם היום. המגוון בתמונות המצוירות על קלפים כיום הוא עצום. בכל סוגי הקלפים.
חפיסת קלפים קלאסית מכילה פיסות קרטון מלבניות עם מספרים וציורים של נסיך, מלכה ומלך. חפיסת קלפים מכילה 52 קלפים המחולקים ל-4 סדרות.
לכל סדרה יש מספרים מ-1 עד 10, ועוד 3 קלפי חצר, נסיך, מלכה ומלך.
לכל סדרה יש סמל וצבע. 
הסמלים וצבעיהם הם: לב אדום, תלתן שחור, יהלום אדום ופיק שחור.
אלו הקלפים שהכרתי בילדותי, קלפים שדודתי פתחה וניבאה עתידות איתם. בילדותי לא היה מגוון כה גדול של קלפי טארוט עם ציורים מרהיבים, כפי שיש היום.
קלפים למשחקים שונים יש כמעט בכל בית בעולם. בכל השפות ובכל הדתות. יש אומרים שהצוענים שמוצאם מהודו הביאו אותם בנדודיהם למערב, והם נחשבים עד היום למומחים בקריאת עתידות בקלפים. יש האומרים שמקורם במצרים העתיקה.

מתי נוצרו קלפי הטארוט?
קלפי הטארוט המשמשים להגדת עתידות כנראה נוצרו במאה ה-14.
ישנה סברה שהסמלים שלהם נקשרו בתורות דתיות, מיסטיות, אזוטריות, כולל מילים מתורת הקבלה.
החפיסה הראשונה המתועדת נקראת הקלפים של מרסיי והיא הודפסה במרסיי, עיר נמל שבדרום צרפת בין המאה ה-17 ל18 (לא ידוע מתי בדיוק).
הקלפים התפתחו ועברו ארצות. בסוף המאה ה19 מסדר בשם "שחר הזהב" שנוסד באנגליה, הושפע ממיסטיקנים צרפתים והוסיף לקלפי הטארוט סמלים מהקבלה היהודית. יש הטוענים שהמילה "טארוט" מקבילה למילה העברית תורה.
בהמשך ההיסטוריה של התפתחות קלפי הטארוט התפתחו קבוצות אחרות על ידי מיסטיקנים ידועים כמו קורלי ואדוארד–וויט, ששילבו בהם גם רעיונות מיסטיים נוצריים.

קלפי הטארוט הם מערכת של 78 קלפים המשמשים להגדת עתידות ולייעוץ אישי.
החפיסה מחולקת לסדרה ראשית, וישנם 22 קלפים ממוספרים בנוסף לשמות.
הסדרה המשנית מחולקת לארבע סדרות כמו קלפי המשחק הרגילים, ויש בהן 10 קלפים ממוספרים מ-1 עד 10, וארבעה קלפי חצר אלא שכאן יש קלף נוסף, קלף האביר, שאינו מופיע בקלפי המשחק הרגילים.
חפיסת קלפים קלאסית של קלפי טארוט עשויה פיסות קרטון מלבניות שיש עליהם מספרים וציורים מרהיבים  ביופיים.

איך זה עובד?
לא ממש יודעים, אין תשובה מדעית כמו שאין תשובות בשאר התורות בעולם המיסטיקה, טיפולים אלטרנטיביים, דמיון מודרך או תקשור.
תורות אלו כולן קשורות לנפש האדם, לתודעה. התשובות נמצאות בתת- המודע, במיינד של המטופל, ותפקיד הקורא, המתקשר או המטפל להעלות את התשובות מהתת מודע של המטופל אל מעל פני השטח. אני אישית חושבת שגם "קלפי רורשך" שפסיכולוגים נעזרים בהם שייכים לקבוצה זאת.
מניסיוני האישי קריאה בקלפי טארוט באמת עובדת, ובכל פעם אני מופתעת מחדש מהתשובות שהקלפים נותנים לשאלות שנשאלו. כמובן שמאד חשוב לשאול נכון את השאלה. קורה גם שהקלפים מסרבים לענות! אם חוזרים שוב ושוב על אותה שאלה, הקלפים פשוט מסרבים לענות, עניין נוסף שהדעת לא תופסת. ובמקרה כזה חשוב לא להמשיך בפתיחה. ויש לעשות זאת בזהירות על מנת שהדבר לא ילחיץ את השואל, פשוט בעדינות להחליף את הנושא.
יש מגוון גדול של פריסות קלפים למגוון רחב של שאלות. סקרנות היא מטבעו של האדם. מה יהיה ומה יקרה לי בעתיד, ותפקיד הקורא הוא להיעזר בקלפים על מנת לתת תשובות  ענייניות.

שם מלא   טלפון   אימייל   הערות