אסטרולוגיה פירושה תורת  הכוכבים, אסטרו=כוכב לוגוס=תורה
לאורך כל ההיסטוריה, בתרבויות שונות, קיימת סברה שלכוכבי השמים יש השפעות קוסמיות על האדם בשעת לידתו. הסברה טוענת כי המיקום בו נמצאים הכוכבים בשמים, וכן השמש והירח, משפיעים על אופיו, על תכונותיו, על רגשותיו ועל התנהלותו בחיים.
החישובים הנעשים באסטרולוגיה קשורים בחישובים גיאומטריים פשוטים: יש למצוא את   מיקומם של הכוכבים בתאריכים ובזמנים נתונים לפי טבלאות מוכנות מראש.
האסטרולוגיה במובן הרחב חוקרת את השפעות הכוכבים על המתרחש בעולמנו, במובן  הפיזי, הרוחני והרגשי.

מוצאה של תורה זו לא ידוע בודאות, ישנן  מספר השערות.
אחת ההשערות היא שהאדם, בחיפושיו אחר כוח עליון שיעזור לקיומו הפיזי, הושפע על  ידי תופעות טבע שונות שהיה עד להן, כגון זריחה ושקיעה של השמש, חילופי העונות, השתנות פני הירח ועוד. האדם שם לב שיש קשר בין הכוכבים, השמש והירח, לבין מה שקורה על פני האדמה.
האדם, במהלך ההיסטוריה, עם התפתחותו התבונית התבונן בשמיים, ראה את הכוכבים קישר בין המהלכים של הכוכבים בשמיים, שנעים תמיד קרוב לשמש, לבין כוכבים  עומדים. נתן שמות לכוכבים, ולצורתם בשמיים.

האסטרולוגיה נחשבה בעבר למדע, בהיותה קשורה גם לאסטרונומיה. מדענים דגולים של  העבר עסקו בתורה זו, חוקרים ידועים כמו קפלר, ניוטון, קופרניקוס, גלילאו, גאונים  שתרמו רבות להבנת הקשר בין כוכבי השמיים לבין הנעשה על פני כדור הארץ, הם חקרו  ומצאו שהשינויים הגיאומטריים בין השמש, כוכבי הלכת וכדור הארץ, גורמים לשינויים  באוויר. שינויים אלו היום ידועים כהפרעות אלקטרומגנטיות גיאומטריות שנגרמות  מפעולות על פני השמש, ובפעילות כזו משתנה הרכב היונים באוויר. שינוי ושיבוש האיזון בין יונים חיוביים לבין יונים שליליים משפיע על הפעילות הביוכימית של החי והצומח על פני כדור הארץ, וגורמת ליותר מתח וכעס ואף חולי אצל האדם, לאי שקט באוויר  שמשפיע  על  כולם.

האסטרולוגיה חדרה לרוב תרבויות העולם  בדרך זו או אחרת וניתן לראות את הביטויים  שלה לאורך ההיסטוריה, על פי ממצאים ארכיאולוגיים קדומים מאוד הפזורים על פני כדור  הארץ. ישנה סברה שאברהם אבינו נחשב לאסטרולוג שצפה בכוכבים, והתבקש על ידי  אלוהים לצפות בשמיים בכוכבים ולראות את צאצאיו הרבים שיתרבו ככוכבי השמיים.

לתורת הכוכבים לאורך ההיסטריה היו תקופות שגשוג, ותקופות של שפל. בראשית המאה חלה התקדמות בכל הקשור לידע עתיק זה עם התפתחות המדע והפסיכולוגיה ששינתה את    הגישה ליותר מודרנית ויותר  הבנה שיש השפעות קוסמיות על עולמנו. ומיום ליום עם  התפתחות התקשורת המהירה אסטרולוגיה מקבלת תאוצה והכרה, יותר ויותר אנשים  פונים היום לייעוץ אסטרולוגי אישי.
גם מי שלא מאמין בתורה זו, עשוי למצוא עצמו מסתכל בהורוסקופים המתפרסמים בערוצי התקשורת השונים, ומדי פעם לבדוק מה טומן לו עתידו, למרות שאינו מאמין בכך.

דוגמא טובה זו השכנה שלי, שמדי שבוע פונה אלי ושואלת כאילו בצחוק "נו אסתריקה, מה כתבו הכוכבים  השבוע בשמיים?" אבל בעצם מחכה לתשובה אמיתית.
כשאני מפרטת לה, היא אומרת לי "מה באמת? כמה זה נכון, אני לא מאמינה! מה באמת כך אמרו הכוכבים? הכוכבים מצידם, יחד עם השמש והירח בטח מחייכים לעצמם, כמוני, וממשיכים את סיבובם בשמיים מאז בריאת העולם, והסיבוב שלהם, הזוויות שיוצרים  ביניהם משפיעים על חיינו.
 
 

שם מלא   טלפון   אימייל   הערות